المساعد الشخصي الرقمي

مشاهدة النسخة كاملة : كويتي من أصول هندية يضع المغني الديني باسم الكربلائي في مرتبة حسن نصر الله وقاسم سليماني والخامنئي

دل دل
12-18-2017, 08:38 PM
هذه عقلية بعض المغردين

إذا كنت معجبا بأداء هذا المغني الديني فهذا من حقك

لكن أن تجعله في مرتبة من يحمل دمه ومن يقود الأمه ومن يدافع عن حرم رسول الله برجاله وشعبه

فوالله إن ذلك ظلم كبير

يا أخي إذا كنت تتحدث عن الشهره فأنت محق

فكثير من الشخصيات اللادينية أيضا مشهوره وتنافس من ذكرت شهرة وسمعة

ولكن العبره بالانسان التقي

وصاحبك باسم في مجالسه الخاصه شوارعي إلى أبعد الحدود والفاظه من نوعية ( إخته ... أمه .. قواد ... إلخ )

نصيحه

إستمع لصوته الجميل ولا تطلب أكثر من ذلك

https://twitter.com/hindyani/status/942512841319440384

الغول سعيد
12-19-2017, 12:31 AM
العراقيين لمن يبون يمدحون أحد يقولون له ( قواد )

مثل ( لك قواد )

أو ( إشلون قواد هذا )

تشكرات
12-19-2017, 08:19 AM
قلنا الهنود ينقص عليهم

بس هذا

هندي ولاقينا مقصه

بسطرمه
12-19-2017, 08:22 AM
أهبل هذا ولا يستهبل ؟

علشان صوته حلو صار بمرتبة السيد نصر الله

أنا أشوف الفاشنستات أكثر شهره من باسم الكهربائي

فهل دخلوا التاريخ يعني ؟

عبد الهادي 22
12-20-2017, 12:38 AM
حاولوا ان تثقفوا انفسكم قبل الكلام بجهالة و ضحالة
عائلة الهندياني ليسوا هنود هي بلدة هندجان في محافظة خوزستان في ايران يسمون بالكويت
هنديان .

بالنسبة لتعليقه لا ارى فيه اي اساءة
لا اعلم ما مشكلتكم و هذه الروح العدوانية مع باقي فرق الشيعة اللي يسميه قواد ؟؟!
للعلم باسم الكربلائي الشخصية الشعبية الاولى في العراق وبعض قصائده تعرض في اذاعة ايران العربية

دل دل
12-20-2017, 07:03 AM
لا نتكلم عن جهاله

فكثير من القرى والمدن في ايران والعراق سكنها المهاجرون الهنود وسميت بأسمائهم ثم هاجروا إلى بلدان مجاوره ومنها الكويت

لا أدري عن أي روح عدوانية تتحدث وأستغرب موافقتك لهذا المغرد الذي يساوي علماء كبار وقادة دول مع مغني ديني لمجرد شعبيته في العراق وأماكن اخرى

التغريدة متعمده وليست عفوية وفيها إستهزاء

وأنا أرى فيها إساءة كبرى

عبد الهادي 22
12-20-2017, 03:14 PM
لا نتكلم عن جهاله

فكثير من القرى والمدن في ايران والعراق سكنها المهاجرون الهنود وسميت بأسمائهم ثم هاجروا إلى بلدان مجاوره ومنها الكويت

لا أدري عن أي روح عدوانية تتحدث وأستغرب موافقتك لهذا المغرد الذي يساوي علماء كبار وقادة دول مع مغني ديني لمجرد شعبيته في العراق وأماكن اخرى

وأنا أرى فيها إساءة كبرى

انت الذي لا تدخل نفسك في شئ لا تعرفه
هذه نبذة عن بلدة هندجان من الويكبيديا الفارسية:
لاحظ ما كتب عن اصل تسمية هندجان بالفارسية باللون الازرق
الامر الارجح انها يتعلق بمكان الماء بالفارسية القديمة
بالاساس كلمة الهند هي سنسكريتية قديمة يعني فارسية قديمة

و معروف عن الهندجونية او الهنديونية في الكويت انهم من العجم الفرس

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%87%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86

هندیجان
از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
بندرهندیجان
هندیون
Hendijan - Always Persian gulf - هندیجان سواحل خلیج همیشه فارس - panoramio.jpg
ک

بندرهندیجان (هندیون، هندیان، هندیگان، اندیگان) یکی از شهرهای تاریخی ایران با قدمتی بیش از ۳۰۰۰ سال، در جنوب شرقی استان خوزستان و در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی بندر ماهشهر و در شمال خلیج فارس قرار گرفته‌است. رودخانه‌ای موسوم به هندیجان یا زهره این شهر را به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم می‌کند.

بندرهندیجان بندری است که در ۳۰٫۲۴° شمالی و ۴۹٫۶۶° شرقی قرار دارد[۱] و ارتفاع این شهر از سطح دریا به ۵ متر می‌رسد. بندرهندیجان دارای 90 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس دارد. آبادی‌های هندیجان در قرون اخیر بسیار بوده‌اند ولی به علت بیماری طاعون در سال ۱۲۴۷ هجری قمری شهر هندیجان رو به خرابی نهاد.

زبان این دیار فارسی با گویش محلی (گویش بندری) است که البته شباهتهای بسیاری میان این گویش و گویش اقوام بختیاری وجود دارد.[۲]

آثار بدست آمده در این منطقه نشان می‌دهد که در هزاره چهارم پیش از میلاد انسان متمدن در آن می‌زیسته‌است. تپه‌های تاریخی متعدد و نوشته‌های جغرافی دانان قرون اولیه اسلامی نظیر "ابودلف مهلهل خزرجی" در مورد آثار تاریخی "هندیجان" که قدیمی‌ترین سند مکتوب در مورد آثار تاریخی " هندیجان " است شاهد دیگری بر رونق اقتصادی و زندگی اجتماعی سازمان یافته مردم این دیار در هزاره پیش از میلاد است. وجود لغات و اصطلاحات تاریخی که ریشه در زبان عیلامی دارد و آیین‌های نمادین حاکی از گذشته‌های پربار فرهنگی و غنی این دیار است.[۳]

در نزدیکی هندیجان آثار بندر تاریخی "مهرویان یا مهروبان" و شهر تاریخی "ریواردشیر (شهر باستانی)" قرار داشته‌است که "مهرویان" از دوره عیلامی تا قرن چهارم هجری و احتمالاً تا مدتها بعد نیز بندر تجاری مهمی بوده‌است که از طریق آن کالاهای سرزمین‌های دور و نزدیک و حتی کشور چین وارد منطقه می‌شد و نیز مشاهده شده‌است که در شهر "ریواردشیر" کشتی می‌ساختند. این منطقه در قرون اولیه اسلامی بزرگانی چون علی بن مهزیار اهوازی (هندیجانی) را در دامان خود پرورش داده‌است.

به نظر می‌رسد گروهی از تاریخ نگاران یونانی برای بالا بردن نام اسکندر مقدونی (جلوس ۳۳۶ و ۳۳۲ ق. م) فتوحات وی را تا سرزمین هند گزارش داده‌اند و این در حالی است که برخی دیگر از تاریخ نگاران این موضوع را رد کرده‌اند و معتقدند که مورخان یونان و اروپایی برای ارزش نهادن به اسکندر فتوحات وی را تا کشور هند یاد کرده‌اند (این مطلب در بخش اطلاعات تکمیلی توضیح داده می‌شود).

وجه تسمیه بندرهندیجان[ویرایش]
این منطقه در گذشته نامهای مختلفی داشته که از آن جمله می‌توان به " هندیگان " و " اندیگان" اشاره کرد. این واژه پس از ورود اسلام به " ایران " به " هندیجان " و " هندیان " تغییر شکل یافته‌است. از دیدگاه واژه‌شناسی تمام این کلمات از لفظ «هند» مشتق شده‌اند. با توجه به دیرینگی این سرزمین به نظر می‌رسد لغت " هند " ریشه در زبان سانسکریت دارد که به معنای آب است. این نظر را وجود رودخانه " هندیجان " که به زهره موسوم و معنای " ایزد آب " هست بیشتر تأیید می‌کند؛ بنابراین با توجه به مستندات دیگری که در این زمینه وجود دارد می‌توان گفت " هندیجان " به معنای سرزمین " آب " است. هرچند وجود عده‌ای از مردم کشور هند در این منطقه به دلیل ارتباط تجاری از طریق خلیج فارس یا مهاجرت گروهی که در برخی از منابع اشاره می‌شود غیرقابل انکار است. اما بعید به نظر می‌رسد که وجود آنها بر وجه تسمیه " هندیجان " تأثیری گذاشته باشد. به عبارتی هندیجانیان را نوادگانی از هندیهای مهاجر بعداز شیوع طاعون می‌دانند. به‌واقع نسل امروز هندیجانیها رامی توان از هندیهای بنگال نامید. «استرابون» جغرافی‌دان عهد باستان، خوزستان را از حاصلخیزترین جلگه‌های جهان می‌داند. زیرا رودخانه‌های زیادی این دشت را آبیاری می‌کرده که امکان کشاورزی و آبادانی را در این منطقه میسر می‌ساخته‌است. شاید بر همین اساس بوده که عده‌ای بر این باورند که نام این سرزمین «هند» یا «اند» بوده که به معنی «جایی با آب‌های فراوان» است. ایرج سیستانی در گزیده تاریخ خوزستان می‌گوید:"بندر هندیجان از شهرهای قدیمی خوزستان می‌باشد و آنرا معرب هندیگان دانسته‌اند." از قرائن و شواهد چنین برمی آید که پیشوند هند یا اند، در اسامیی همچون بندرهندیجان، اندیکا، اندیمشک، اینجان - اندوه و اندیا و غیره با رودخانه و آب مناسبتی داشته‌است، چنان‌که بیشتر شهرها و روستاهایی با این نام همیشه رودخانه کوچک یا بزرگی در کنار خود دارند و آنچه مسلم است آن است، که آب در باور و اعتقادات ایرانیان از احترام و تقدس خاصی برخوردار بوده و آلوده ساختن آن را گناه نابخشودنی می‌شمرده‌اند و پیوسته چشمه‌های آب و رودخانه ر ا نظر کرده (ناهید یا آناهیتا) فرشته آب می‌دانسته‌اند.

عبد الهادي 22
12-20-2017, 03:18 PM
لا نتكلم عن جهاله

وأنا أرى فيها إساءة كبرى

لا ارى فيها اي اساءة فلم يتهجم عليهم او يسئ الادب معهم او قال لهم مثلا قوادين كما كتب بعض من ايدوك

بالعكس هناك ناس من يرون او يفسرون ان اضافة اسماء اخرى الى الخامنائي و السيستاني اساءة لهم
او ليس من مقاماتهم
كل شخص و تفسيره و نظرته للامور

الغول سعيد
12-20-2017, 05:55 PM
لا ارى فيها اي اساءة فلم يتهجم عليهم او يسئ الادب معهم او قال لهم مثلا قوادين كما كتب بعض من ايدوك

أين قلت عن العلماء إنهم قوادون ؟

يبدو إنك تحرف الكلم عن مواضعه

أنا قلت إن هذه الكلمة القبيحة يستخدمها العراقيون عندما يمدحون شخصا وهذا يدل على انتشار الكلمات البذيئة عندهم حتى من يدعي التدين مثل باسم وغيره

الغول سعيد
12-20-2017, 06:00 PM
ياليت تترجم لنا الكلام الذي نقلته بالفارسية عن أسباب تسمية هذه المدينة الاهوازية بهنديجان

عبد الهادي 22
12-20-2017, 07:01 PM
أين قلت عن العلماء إنهم قوادون ؟

يبدو إنك تحرف الكلم عن مواضعه

أنا قلت إن هذه الكلمة القبيحة يستخدمها العراقيون عندما يمدحون شخصا وهذا يدل على انتشار الكلمات البذيئة عندهم حتى من يدعي التدين مثل باسم وغيره

و هل هذه اللفظة مناسبة في مثل وضع هذه التغريدة ؟؟ فيها اسماء محترمة

عبد الهادي 22
12-20-2017, 07:04 PM
ياليت تترجم لنا الكلام الذي نقلته بالفارسية عن أسباب تسمية هذه المدينة الاهوازية بهنديجان

اسأل صاجب الموضوع العضو دل دل
فلديه خبرة عميقة في مدن ايران و العراق